PİLATES

PİLATES

AKRA FİT SALONUMUZDA PİLATESİN MUCİDİ OLAN JOSEPH PİLATES’İN SİSTEMİ KULLANILMAKTADIR.
PİLATESİN EN GÜZEL YANLARINDAN BİRİ HER YAŞTA YAPILABİLİR BİR EGZERSİZ OLMASIDIR .

TEMEL EGZERSİZ PRENSİBİ BEDENİ DENGEDE TUTMAK, OMURGA KASLARININ ESNEK VE GÜÇLÜ KALMASINIA YARDIMCI OLARAK TÜM VÜCUT KASLARININ AKTİF ÇALIŞMASINI SAĞLAMAKTADIR.

ÖZEL EKİPMANLARI İLE YAPILAN PİLATES, TÜM EKSTREMİTE KASLARIN UZUNLAMASINA ÇALIŞMASINI SAĞLADIĞI GİBİ, PELVİS İÇ KASLARINI DA ÇALIŞTIRARAK GELİŞİM DÖNEMİNDE OLUŞABİLECEK DURUŞ BOZUKLUKLARININ ORTADAN KALKMASINA YARDIMCI OLUR.
KARDİOVASKÜLER GELİŞİMİN ÖN PLANDA OLMADIĞI, DAHA ÇOK VÜCUT AĞIRLIĞI İLE YAPILAN KAS ÇALIŞMASINA YÖNELİK BİR EGZERSİZ TARZIDIR.
PİLATES UZMAN EĞİTMENLER TARAFINDAN YAPTIRILIR. HAREKETLER AKICI OLMALI VE NEFES KONTROLÜNE ÖNEM VERİLMELİDİR.

FİTNESS SALONLARINDA AĞIRLIK ANTRENMANI YAPMAKTAN HOŞLANMAYANLAR İÇİN İDEAL OLAN ALETLİ PİLATES EGZERSİZLERİ, SABAH 06:00 DAN AKŞAM KAPANIŞ SAATİ 22:00’YE KADAR EĞİTİMLİ ÇALIŞTIRICILARIMIZDAN ÖZEL DERS OLARAK ALINABİLİR.
DERSLER İSTER TEK, İSTER İKİ KİŞİ OLARAK YAPILABİLİR. İKİ KİŞİ OLARAK ALINAN DERSLER EKONOMİK OLDUĞU KADAR EĞLENCELİDİR DE.

BE MEMBER
BE SOCIAL

pilates-akrafit

pilates-2

PİLATES KURALLARI

EĞİTMENLERİN KALİTESİ ÇOK ÖNEMLİDİR. İYİ EĞİTİM ALMIŞ TECRÜBELİ ÇALIŞTIRICILAR GÖZETİMİNDE YAPILMAYAN PİLATES NEDENİ İLE CİDDİ SAKATLIKLAR YAŞANABİLİR. PİLATES MUTLAKA DENEYİMLİ EĞİTMENLERLE YAPILMALIDIR. ESNEK VE HAREKET KISITLAMASI YARATMAYACAK KIYAFETLERLE ÇALIŞILMALIDIR.

SAKATLIKLAR VE TRAVMA SONRASI OLUŞAN KAS VE BAĞ DOKU ZAYIFLIKLARININ TOPARLANMASINDA PİLATES EGZERSİZLERİ ÇOK ETKİLİ OLMAKTA ANCAK EGZERSİZ ÖNCESİ MUTLAKA DOKTOR ONAYI GEREKMEKTEDİR. PİLATES BAŞLANGIÇTA YOĞUN KALORİ YAKTIRAN BİR EGZERSİZ OLMADIĞI İÇİN KİLO VERMEDE ETKİN DEĞİLDİR. BEDEN ÖLÇÜLERİNDE İSE, KASLARIN SIKILAŞMASINDAN DOLAYI GÖZLE GÖRÜLÜR BİR AZALMA YAŞANIR. EĞER HEM PİLATES YAPIP HEM KİLO KAYBETMEK İSTİYORSANIZ, PİLATES EGZERSİLERİ SONRASI VEYA ÖNCESİ YAPACAĞINIZ KARDİO EGZERSİZLER SİZE ÇOK FAYDALI OLACAKTIR. ÖNEMLE TAVSİYE EDERİZ.
EKLEMLERDE VE YUMUŞAK DOKULARDA OLUŞAN ARTRİT VE KİREÇLENME GİBİ DOKU RAHATSIZLARININ TEDAVİSİNDE PİLATES YARDIMCI BİR EGZERSİZ MODELİDİR .
VÜCUDUNUZDA HERHANGİ BİR AÇIK YARA VARSA, SOĞUK ALGINLIĞI VEYA ENFEKSİYONEL DURUMLARDA PİLATES YAPILAMAZ.

EKİPMANLAR

• REFORMER
• CADİLLAC
• COMBO CHAİR
• LADDER BARREL

pilates-egitim