FITNESS
SAĞLIK,ZİNDELİK, FİZİKSEL GÜÇ İÇİN…

FITNESS

FİTNESS İLK DUYULDUĞUNDA EGZERSİZ YAPILAN ALAN OLARAK ANLAŞILSA DA; ESASEN SAĞLIK, ZİNDELİK, FİZİKSEL GÜÇ OLARAK FORMDA OLMA, DİK DURUŞ, İNCE KASLI BİR VÜCUDA SAHİP OLMAYA GİDEN YOLDUR.

BE MEMBER
BE SOCIAL

akrafit-fitness

fitness-yapmak

FITNESS’IN KAZANDIRDIKLARI

Egzersiz esnasında enerji elde edebilmek uzun süre egzersiz yapabilmek için vücuda bol miktarda oksijen sokmak gerekir. Oksijeni vücudumuza sokan akciğerler ve diyafram yoğun çalışması sonucu gelişir ,kuvvetlenir .Atardamarlar yoğun çalıştığından esneklik kazanır ve kan basıncı azalır .

EGZERSİZ ESNASINDA ENERJİ ELDE EDEBİLMEK VE UZUN SÜRE EGZERSİZ YAPABİLMEK İÇİN VÜCUDA BOL MİKTARDA OKSİJEN SOKMAK GEREKİR. OKSİJENİ VÜCUDUMUZA SOKAN AKCİĞERLER VE DİYAFRAM, YOĞUN ÇALIŞMA SONUCU GELİŞİR VE KUVVETLENİR. ATARDAMARLAR YOĞUN ÇALIŞTIĞINDAN ESNEKLİK KAZANIR VE KAN BASINCI AZALIR .
AĞIRLIK ÇALIŞMALARI KEMİK YOĞUNLUĞUNU KORUR, OSTEOPOROZU ENGELLER. EGZERSİZ YAPARKEN OKSİJEN İLE BESLENEN BEYİN DAHA SAĞLIKLI DÜŞÜNEBİLMEMİZİ SAĞLADIĞI GİBİ M ORAL VE MOTİVASYON DÜZEYİNİ YÜKSEK TUTARAK DEPRESYONA KARŞI DAHA DAYANIKLI OLMAMIZI SAĞLAR. FİTNESS YAPMAK YAŞAM KALİTEMİZİ ÜST DÜZEYE ÇIKARDIĞI GİBİ, BİZLERE UZUN SAĞLIKLI BİR YAŞAMIN ANAHTARINI DA VERİR. AKRA FİT EĞİTMENLERİ İLE KİŞİYE ÖZEL DERSLER, MOTİVASYONUNUZU YÜKSELTECEĞİ GİBİ HEDEFİNİZE DAHA ÇABUK VARMANIZI SAĞLAR .
FİTNESS ÇALIŞMALARINI BAŞLANGIÇ AŞAMASINDA HAFTADA 2 VEYA 3 ANTRENMAN OLARAK TAVSİYE ETMEKTEYİZ. BİR GÜN ÇALIŞAN KASLAR BİR GÜN DİNLENDİRİLMELİDİR. ÇÜNKÜ BİLİNENİN AKSİNE KASLAR EGZERSİZ SIRASINDA GELİŞMEZ, DİNLENİRKEN GELİŞİR. ANTRENMAN YAPMAKTAN DAHA ÖNEMLİ OLAN İSE ÇALIŞMA SÜRECİ İLE DOĞRU ORANTILI OLARAK DİNLENME SÜRELERİNİ İYİ HESAPLAMAKTIR. PERFORMANSIN ARTTIĞI İLERİ SAFHALARDA PROGRAMLAR ÇEŞİTLENMEKTE, YOĞUN ÇALIŞMALARA GEÇİLMEKTE, PROFESYONEL ÇALIŞMA SAFHALARINDA DİNLENMELER VE YÜKLENMELER ÖZEL OLARAK AYARLANMAKTADIR .

AKRAFİT

AKRAFİT 2.500 METRE KARE OLUP, SON TEKNOLOJİ EKİPMANLARLA DONATILMIŞ VE TÜM FİTNESS İMKANLARINI SUNMAK ÜZERE ŞEKİLLENDİRİLMİŞTİR .
SİZE ÖZEL EGZERSİZ PROGRAMLARI İLE KONTROLLÜ VE DOĞRU EGZERSİZ YAPMANIZI SAĞLAMAK ÜZERE DENEYİMLİ AKRA FİT ELEMANLARI EŞLİĞİNDE;
AĞIRLIK VE KARDİO EKİPMANLARININ BULUNDUĞU FİTNESS ALANI 4 ADET BİRBİRİNDEN BAĞIMSIZ GRUP DERS STÜDYOSU (SPINNING, PİLATES, YOGA VE GENEL DERS STÜDYOLARI) VARDIR.

fitness