CROSS FIT

GÜNÜMÜZÜN POPÜLER EGZERSIZ MODELI CROSSFIT

CROSSFIT

Halter, jimnastik ve fonksiyonel antrenman metotlarından oluşan egzersiz modelidir.
Kasların güç, esneklik ve dayanıklılık özelliklerini geliştirmek amaçlı antrenman modellerinden oluşan crossfit.
Kas koordinasyonu gelişimi açısından etkili olduğundan profesyonel sporcular tarafından da antrenman yöntemi olarak tercih edilmektedir.ve yüksek şiddetli egzersizler kas oluşumu açısından oldukça etkili . Vücudun her yerini aktif olarak çalıştırmayı amaçlayan crossfit egzersizleri güç gerektiren bir egzersiz modeli .Yüklenmeler 5 ile 20 dk civarında artan şiddetler ve devamlı tekrar yöntemine dayalı ,dinlenme aralıkları kısa
BE MEMBER
BE SOCIAL

crossfit2

crossfit-01

SAĞLIKLI YAŞAM

Kısa süreli olarak yapılması özellikle zaman sıkıntısı olan fitness meraklıları için ideal bi çözüm
Ancak crossfit antrenmanlarına başlmadan önce biraz atletik alt yapıya sahip olmak önemli bir detay
Kalp,dolaşım ve solunum sistemini maksimum zorlayabilen egzersiz modelleri ,kas gelişimi ve kondisyon kazanmak adına oldukça etki .Dikkat edilmesi gereken en önemli detay yüklenme şiddetleri zorlayıcı olduğundan .İyi bir sağlık kontrolünden geçmeden crossfite başlamanızı tavsiye etmiyoruz

EGZERSİZLER

Akrafit fitness merkezimizde crossfit egzersizleri özel ders olarak verilmekte dir .Crossfit egzersizleri hakkında deneyimli üyelerimiz eğitmen gözetiminde özel ders almadan da crossfit antrenmanları yapabilir.
Crossfit egzersizlerini yoğun bir günün akşamında stres yüklü bir kafa ve vücut yapısında yapmamanızı tavsiye ederiz .Yüklü antrenman yöntemleri vücut yorgunken yapılması durumunda istenmeyen sonuçlar doğurabilir.
Sağlıklı iseniz kendinizi ruhen, zihnen ve bedenen iyi hissediyorsanız en keyifli antrenman şekillerinden biri olan crossfit yapmamanız için hiçbir sebep yok.Ağırlık çalışmaları Kemik yoğunluğunu korur osteoporozu engeller. Egzersiz yaparken oksijen ile beslenen beyin daha sağlıklı düşünebilmemizi sağladığı gibi ,moral ve motivasyon düzeyimizin yüksek tutarak depresyona karşı daha dayanıklı olmamızı sağlar. Fitness yapmak yaşam kalitemizi üst düzeye çıkardığı gibi bizlere uzun sağlıklı bir yaşamın anahtarını da verir . Akra Fit eğitmenleri ile özel ders şeklinde çalışmalar motivasyonunuzu yükselttiğiniz gibi hedefinize daha çabuk varmanızı sağlayacaktır .
Fitness çalışmalarını başlangıç aşamasında haftada 2 veya 3 antrenman olarak tavsiye etmekteyiz bir gün çalışan kaslar bir gün dinlendirilmelidir çünkü bilinenin aksine kaslar egzersizde gelişmez dinlenmede gelişir .Antrenman yapmak tan daha önemli olan bir şey ise çalışma süreci ile doğru orantılı olarak dinlenme sürelerini iyi hesaplamaktır.Performansın arttığı ileri safhalarda programlar çeşitlenmekte yoğun çalışmalara geçilmekte profesyonel çalışma safhalarında dinlenmeler ve yüklenmeler özel olarak ayarlanmaktadır .

crossfit-3